Меню
КонтактиТелефони
Тойота Центр Рівне «Агат Авто»
Toyota logo. Go back to homepage.

Транспортна мобільність

Новітні автомобілі та технології Toyota
на Олімпійських та Паралімпійських Іграх у Токіо 2020 року

Загальна доступність, електрифіковані технології, включно з технологією паливних елементів, автоматизоване водіння, мобільність як сервіс, системи обміну інформацією та транспортне забезпечення на основі Toyota Production System (TPS). Ці технології та сервіси дозволять офіційним особам, спортсменам і глядачам відчути, що таке завтрашня «мобільність для всіх» та підтримуватимуть безперешкодний перебіг “найбільш інноваційних Ігор в історії”.

За два роки до початку Олімпійських і Паралімпійських Ігор у Токіо Toyota представила концепцію забезпечення мобільності, яка стане основою діяльності Toyota на час проведення Ігор–2020. Концепція включає три розділи: 1-й — мобільність для всіх; 2-й — сталий розвиток з фокусом на реалізації ідеї створення гідрогенового суспільства, головними принципами якого є екологічність і безпека; і 3-й — транспортна підтримка працівників, спортсменів, преси та інших акредитованих осіб у їхніх переміщеннях між змагальними майданчиками за допомогою системи, що базується на Toyota Production System (TPS).

Toyota вважає, що такий безпрецедентний підхід, у тому числі стосовно осіб з обмеженими фізичними можливостями, повертає поняття «мобільність» до його найважливішого значення — «свобода пересування».

У співпраці з Міжнародним олімпійським комітетом (МОК), Міжнародним паралімпійським комітетом (МПК) і Організаційним комітетом Токіо–2020 компанія хоче допомогти зробити Ігри в Токіо (місті, яке вперше в історії в другий раз прийматиме Олімпіаду і Паралімпіаду) глобальним майданчиком для демонстрації девізу «мобільність для всіх». Окрім цього Toyota прагне сприяти тому, щоб ці Ігри стали найбільш інноваційними за всі роки їхнього проведення.

«Свобода пересування є підґрунтям можливості брати участь у суспільному житті, — сказав Акіо Тойода, президент Toyota. — Toyota хоче допомогти кожному, перед ким постала проблема обмеженості пересування, та бажає виправити цю ситуацію. Ми хочемо, щоб мобільність стала можливістю, а не перешкодою. Я сподіваюсь, що участь Toyota в Олімпійських, Паралімпійських і Спеціальних Іграх посприяє тому, що ми ще більше поважатимемо унікальність кожної людини. Так Toyota зможе наблизитись до своєї мети, що звучить як «мобільність для всіх». Адже спортсмени щодня демонструють, що можливість рухатися дорівнює шансу втілити мрії у реальність».

Toyota стала всесвітнім транспортним партнером Міжнародного олімпійського комітету та Міжнародного паралімпійського комітету в 2015 році з метою «долучитися до створення мирного суспільства без дискримінації через спорт» і з «прагненням розбудови сталого суспільства за допомогою мобільності». До того ж, минулого року Toyota започаткувала свою першу глобальну корпоративну ініціативу Start Your Impossible, щоб об’єднати людей і зробити внесок у суспільство, де всі люди матимуть змогу розширювати межі можливого.

Спонсорський пакет Toyota включає наступні категорії продуктів: транспортні засоби, сервіси з мобільності та деякі продукти для забезпечення пересування і підтримки мобільності (в тому числі роботи). У Токіо підтримка Ігор буде реалізована за трьома напрямками.

1. Мобільність для всіх.

Беручи на себе виклик забезпечити свободу пересування для всіх, включно з людьми з обмеженими фізичними можливостями, протягом проведення Ігор в Токіо, Toyota:

 • покаже майбутнє автоматизованого водіння як приклад «мобільності для всіх», демонструючи, як одного дня автоматизовані транспортні засоби зможуть надати свободу пересування кожному. Підтверджувальні тестування та демонстрації з використанням автоматизації рівня SAE 4*, в якій всі функції водіння виконуються автомобілем на певних визначених територіях, відбудуться у районах Tokyo Water Front City і Haneda;
/
 • познайомить з новим досвідом пересування, продемонструвавши Toyota Concept-i — автомобіль, який розпізнає емоції водіїв, знає їхні вподобання та може спілкуватися за допомогою штучного інтелекту;
/
 • забезпечить пересування спортсменів і акредитованих осіб по Олімпійському селищу за допомогою електромобілів з акумулятором нового покоління Toyota e-Palette, котрі були спеціально створені у рамках концепції «Мобільність як сервіс» (Mobility as a Service, MaaS);
/
 • надасть наявні автомобілі з лінійки WelCab, створеної для людей з обмеженими руховими можливостями. Toyota також сподівається, що нові спеціалізовані таксі JPN Taxi, представлені у жовтні 2017 року, користуватимуться популярністю серед гостей Токіо, включно з тими, хто пересувається на інвалідних візках;
/
/
 • надасть персональні засоби для забезпечення мобільності, такі як Toyota i-ROAD, а також засоби пересування у вертикальному положенні, щоб полегшити роботу персоналу Ігор, наприклад, працівникам сфери безпеки.
/
2. Сталий розвиток, основними принципами якого є екологічність і безпека, для реалізації ідеї гідрогенового суспільства.

Для обслуговування Ігор Toyota планує надати понад 3 000 пасажирських автомобілів, обладнаних найсучаснішими екотехнологіями та системами безпеки для мінімізації впливу на навколишнє середовище і зменшення вірогідності дорожньо-транспортних пригод.

 • Щоб зробити Ігри в Токіо поворотним моментом для переходу на гідрогенові технології, Toyota поставить значну кількість електромобілів на паливних елементах (FCEV), котрі мають нульову токсичність відпрацьованих газів — наприклад, седан Mirai. До того ж, на іграх працюватиме й інший транспорт на паливних елементах — автобуси Sora та підйомники, які виготовляються і реалізовуються Toyota Industries Corporation.
/
 • На додачу до FCEV, автопарк поповнять гібридні та плагін-гібридні автомобілі останнього покоління Toyota і Lexus, а також нові електромобілі на акумуляторних джерелах живлення. Toyota і Організаційний комітет Токіо–2020 прагнуть досягти найнижчого рівня викидів в атмосферу порівняно з будь-яким офіційним автопарком, що обслуговував Олімпійські та Паралімпійські Ігри.
/
 • Автомобілі для офіційних осіб будуть оснащені новітніми системами активної безпеки, такими як Toyota Safety Sense (TSS) та Lexus Safety System+ (LSS+), а також Parking Support Brake (PKSB) — технологією, яка допомагає уникнути зіткнень, що виникають насамперед на автостоянках і паркінгах.
/
 • На додаток до автотранспорту для офіційних осіб, деякі автомобілі будуть оснащені Highway Teammate — безпілотною системою управління транспортним засобом для руху по автомагістралі (автоматизація SAE Level 2*).
3. Офіційна підтримка Ігор за допомогою Toyota Production System.

Очікується, що на час проведення Ігор до 15 мільйонів жителів Токіо приєднаються 15 мільйонів гостей. І хоча Токіо доведе, що його транспортна інфраструктура є однією з найбільш ефективних серед мегаполісів світу, Toyota долучиться до забезпечення ефективного та вчасного переміщення між змагальними майданчиками всіх, хто користуватиметься офіційним автопарком. Для цього компанія надасть свої знання, котрі отримала за роки успішного втілення Toyota Production System.

 • Toyota підтримає переміщення акредитованих осіб та атлетів між змагальними майданчиками за допомогою новітніх інформаційних і підключених технологій, таких як Data Communication Modules, під’єднаних до Mobility Service Platform, щоб безпечно і вчасно транспортувати людей і вантажі.
 • Toyota також підтримуватиме оперативні диспетчерські та транспортні операції, щоб забезпечити ефективність автопарку.

Сьогодні міста в усьому світі стикаються з проблемами, пов'язаними з мобільністю, і змушені вирішувати цілий спектр проблем — затори на дорогах, забруднення повітря, велика кількість дорожньо-транспортних пригод, забезпечення доступного пересування людям з обмеженими фізичними можливостями тощо. Починаючи з Токіо–2020, а також у Пекіні–2022 і Парижі–2024 Toyota сподівається допомогти вирішити ці проблеми у співпраці із зацікавленими сторонами та сприяти започаткуванню передумов для створення мобільного суспільства.

Toyota оприлюднить більше інформації про свої плани та вклади, включно з тими, котрі стосуються нових продуктів та рішень із забезпечення мобільності, протягом двох років, що лишилися до Ігор 2020.

*Для детальної інформації про рівень SAE level відвідайте http://automatedtoyota.com.

Довідка

Про партнерство Toyota з Міжнародним олімпійським комітетом і Міжнародним паралімпійським комітетом

Toyota стала всесвітнім транспортним партнером Міжнародного олімпійського комітету та Міжнародного паралімпійського комітету в 2015 році. Підписані угоди діють на період з 2017 по 2024 рік та охоплюють Зимові Олімпіади та Паралімпіади в південнокорейському Пхьончхані (2018) та Пекіні (2022), а також Олімпійські ігри в Токіо (2020) та Парижі (2024). До того ж, у 2017 році Toyota виступила глобальним партнером Міжнародної Спеціальної Олімпіади.

Цінності Toyota, які включають безперервне вдосконалення та повагу до людей співпадають із цінностями Олімпійських та Паралімпійських ігор, які об'єднують увесь світ у дружбі та солідарності, щоб відсвяткувати найвищі досягнення людей та захопитися реалізацією людського потенціалу. Toyota вважає, що поняття мобільності виходить за рамки транспортних засобів. Тут ідеться про подолання викликів та здійснення мрій. Саме ця концепція втілилася у корпоративну ініціативу компанії Start Your Impossible та є основою для трансформації Toyota від автомобілебудівника до компанії із забезпечення мобільності. Все можливо, коли ви можете рухатися.